• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сертифікація педагогічних працівників
Перше засідання обласного семінару-практикуму для педагогічних працівників, які беруть участь у сертифікації з проблеми «Професійна підтримка оцінювання роботи вчителя в умовах Концепції ˝Нова українська школа˝»

23 січня 2020 року для педагогічних працівників, які беруть участь у сертифікації,кафедрою дошкільної та початкової освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» (завідувач Наталія ТАРАПАКА), проведено обласний семінар-практикум з проблеми «Професійна підтримка оцінювання роботи вчителя в умовах Концепції «Нова українська школа»» (керівник Наталія ТІХОНОВА).

На засіданні розглядалися такі питання:

• сертифікація педагогів:умови, критерії проведення;

• рекомендаційний порядок підготовки до проведення та вивчення педагогічного досвіду учасника сертифікації;

• методика експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації;

• професійна підтримка оцінювання роботи вчителя в умовах Концепції «Нова українська школа».

Відкрила засідання заступник директора з науково-методичної діяльності, доктор педагогічних наук, професор Лариса ГОЛОДЮК, яка акцентувала увагу на важливостіролі освітніх експертів у становленні Нової української школи, а також окреслила основні перспективи та виклики реформи освіти.

До участі у роботі семінару-практикуму були запрошені представники управління Державної служби якості освіти у Кіровоградській області.Заступник начальника управління, начальник відділу інституційного аудиту Майя ТУТАЄВА наголосила на тому, що Державна служба якості освіти є центральним органом виконавчої влади України в галузі освіти й відповідно до нового Закону «Про освіту» призначена допомагати закладам освіти підвищити її якість, сформувати довіру суспільства, гарантувати якість освіти.

Учитель початкових класів комунального закладу «Навчально-виховне об՚єднання І-ІІІ ступенів «Науковий ліцей Міської ради міста Кропивницького Кіровоградської області», яка успішно пройшласертифікацію 2019 року, надала оглядову інформацію про наповнення банку завдань незалежного тестування, як одного зі складових етапів, що організується Українським центром оцінювання якості освіти та регіональними центрами.

Особистий досвідексперта з вивчення практичного досвіду вчителів початкових класів під час їх сертифікації презентувала Лілія МАЙБОРОДА, заступник директора з навчально-виховної роботиПобузької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Голованівської районної державної адміністраціїї Кіровоградської області. Вонаакцентувала увагу присутніх на ключових аспектах спостереження за ходом уроків учасника сертифікації та на важливість уміння експерта визначити під час оцінювання цілепокладання та мотивацію уроку, забезпечувати баланс між активним, пасивним та інтерактивним навчанням, відстежувати діяльнісний підхід і компетентнісне спрямування заняття, а також комунікацію та зворотній зв՚язок учителя з учнями.

Під час проведення семінару-практикумуТІХОНОВАНаталія, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук, забезпечувала розуміння ролі та основних завдань освітніх експертів під час проведення сертифікації у 2020 році. Учасники семінару-практикуму ознайомилися з проєктом Методики експертного оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації, опрацювали навички її використання для вивчення практичного досвіду вчителів − учасників сертифікації, розглянули Рекомендаційний порядок підготовки до проведення та вивчення педагогічного досвіду учасника сертифікації.

Після завершенняпершого засідання освітні експерти області відзначили актуальність висвітленої проблематики, наголосили на практичній спрямованості отриманої інформації та окреслили подальші плани щодо роботи під час сертифікації у 2020 році.

З метою надання навчально-методичної підтримки учителям початкових класів, які реєструються на проходження сертифікації у 2020 році, було вирішено інформувати про друге засіданняобласного семінару-практикуму, яке відбудеться 06 лютого 2020 році на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського».

Інформацію підготувала Наталія ТІХОНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук

Друге засідання обласного семінару-практикуму для педагогічних працівників, які беруть участь у сертифікації з проблеми «Професійна підтримка оцінювання роботи вчителя в умовах Концепції "Нова українська школа»» (Керівник: Наталія ТІХОНОВА)

06 лютого 2020 року для педагогічних працівників, які беруть участь у сертифікації,кафедрою дошкільної та початкової освіти КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» (завідувач Наталія ТАРАПАКА), проведенодруге засідання обласного семінару-практикуму з проблеми «Професійна підтримка оцінювання роботи вчителя в умовах Концепції "Нова українська школа»"» (керівник Наталія ТІХОНОВА).

Семінар-практикум проводився науково-педагогічними працівниками КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» ГОЛОДЮКЛарисою, заступником директора з науково-методичної роботи, доктором педагогічних наук та ТІХОНОВОЮ Наталією, старшим викладачем кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидатом педагогічних наук.

Під час другого засідання ЛарисаГОЛОДЮКпредставила загальну характеристику та структуру тесту незалежного тестування, наголосила на важливості проходження першого етапу сертифікації педагогічними працівниками області. Ураховуючи це, учасникам сертифікації була надана можливість перевірити свої знання та вміння, виконавши завдання тесту незалежного тестування (примірний зразок) фахових знань і умінь учителів початкових класів.

ТІХОНОВА Наталія акцентувала увагу присутніх на важливості розуміння Методики експертного оцінювання професійних компетентностейта шляхи її реалізації в освітньому процесі початкової школи.

На завершенняобласного семінару-практикумуучасники відзначили актуальність висвітленої проблематики, наголосили на практичну спрямованість отриманої інформації та висловили надію на успішне проходження сертифікації у 2020 році.

Нагадаємо, що у 2019 році 10 учителів початкових класів Кіровоградщини успішно пройшли сертифікацію, продемонструвавши високий рівень педагогічної майстерності.

Тож побажаємо педагогам, які вирішили продовжити успіх першопрохідців у сертифікації, творчої наснаги, професійної підтримки та віри у свій учительський талант!

Інформацію підготувала Наталія ТІХОНОВА, старший викладач кафедри дошкільної та початкової освіти, кандидат педагогічних наук

/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-38.jpg/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-40.jpg/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-42.jpg/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-43о.jpg/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-45.jpg/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-44л.jpg/Files/images/изображение_viber_2020-02-10_08-15-44.jpg

Анкета для вчителів початкових класів, які проходитимуть сертифікацію у 2020 р.

/Files/images/23011.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 707